250,00 DKK Det resterende beløb af penge for at få fri fragt
Ingen varer
Priserne er inklusiv moms
250,00 DKK Det resterende beløb af penge for at få fri fragt
Denne vare er ikke længere på lager
Tilgængelighedsdato:
Philips AVENTs “I Love”-serie er ikke bare sutter i virkelig god kvalitet – det er også sutter med et usædvanligt sødt design!
Denne sut er med et perfekt symmetrisk design, som gør at den hele tiden vender korrekt, også selvom sutten skulle vendes på hovedet. Da sutten samtidigt er ortodontisk, understøtter dens form en normal udvikling af tandstilling, gane og kæber.
Sutten er som alle Philips AVENTs andre sutter lavet af Medicinsk silikone, der - udover at være et allergivenligt materiale – holder længere end naturgummisutter og er uden lugt og smag. Materialevalget gør desuden sutterne lette at rengøre, da de tåler gentagne og hyppige skoldninger uden at silikonen forældes.
Skjoldet er ligeledes symmetrisk og har store lufthuller, hvilket sørger for at huden under sutten forbliver velventileret. Sutten er med sikkerhedsring, og der medfølger en beskyttelseshætte med snaplås, som gør det let at holdes sutten ren i perioden mellem rengøring og brug.
![]() Philips Avent Målet bag Philips AVENTs produkter er, at skabe de bedste produkter i verden. For at opfylde dette mål skal produkterne ikke blot være af høj kvalitet, de skal gøre det nemt, enkelt og sikkert at få et sundere helbred. Derfor er Philips AVENT inspireret af naturen, og denne inspiration bruges til at udvikle innovative løsninger som fremmer dit barns velvære. SundeSutter forhandler en række lækre produkter fra Philips AVENT i vores shop. Vi tilbyder selvfølgelig de populære sutter og tilbehør til sutter. Derudover kan du bl.a. finde Philips AVENT’s innovative antikolik-sutteflasker, brystpumper, drikkekopper, opbevaringsbægre og meget mere. |
![]() |